Stajyer Mütercim Tercüman Başvurusu

Öğrencilikten Çevirmenliğe: Çeviri Bürosu Stajları Tercüme Sektörüne Atılmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Diğer tüm sektörler gibi, mütercim tercümanlık staj olanakları da öğrencilerin çeviri zanaatını ilk elden öğrenmelerine ve üniversitede öğrendikleri her şeyi uygulamaya geçirmelerine olanak tanır. Stajlar gelecekteki işvereninizi bulmanıza yardımcı olabilir. Ne yazık ki, işsizliğin arttığı ve öğrencilerin iş piyasasına adım atmak için gittikçe daha fazla rekabetle karşı karşıya olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Staj yaparak, öğrenciler sadece özgeçmişlerine yazacak bir deneyim kazanmakla kalmayacak, çoğu öğrenci aslında gelecekteki işverenlerini bulacaktır.

Tercüme bürosunda staj yapmak ayrıca mezuniyetten sonraki iş başvurularınızda da iyi bir referans olanağı sağlar.

Bilgisayar başında oturup ders çalışarak elde edemeyeceğiniz bazı şeyler var. Deneyim yoluyla öğrendiğiniz şeyler paha biçilemez ve daha deneyimli biriyle oturup tercümanlığın püf noktalarını ilk elden öğrenmenin yerini hiçbir şey tutamaz.

Mesleğinizi pratikte öğrenmek için ilk adımınız olan staj deneyiminizi Proses Yeminli Tercüme Bürosu ile paylaşmak ister misiniz?

Genç meslektaşlarımız geleceğin tercümanları ile bilgi birikimlerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmaktan memnuniyet duyarız. Tercüme sektörünü tanıyarak mesleğinizin artı ve eksilerini görmenizi sağlayacak stajyerlik deneyiminizi Proses Tercüme ile yaşayabilirsiniz. Bizimle staj yapmak, sadece görevleri yerine getirmek değil, aynı zamanda birlikte büyümek ve öğrenmek demektir. Proses Tercüme’de stajyerler, yeteneklerini keşfedip, tercüme sektörünün dinamikleri hakkında deneyim kazanarak ve iş hayatının gerektirdiği sorumlulukları benimseyerek kariyerinde bir adım öne geçmektedir. Ayrıca sunulan ek ayrıcalıklar ile iş hayatında avantaj elde etmektedirler.

Öğreniminiz süresince öğrendiğiniz bilgileri pratiğe dökmek isterseniz, tüm dillerde zorunlu ve gönüllü stajyer başvurularınızı bekleriz. Yıl boyunca başvuru almaktayız.

E-posta ile stajyer tercümanlık başvurusu: prosestercume@gmail.com