Tercüme süreçleri hakkında sıkça sorulan soruları sizler için derledik. Ayrıca tüm soru ve sorunlarınız için bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz…

 

Yeminli Tercüme Nedir? Normal Tercümeden Ne Farkı Vardır?

Vatandaşlık başvurusu, göçmenlik başvurusu veya yurtdışında evlilik gibi işlemlerde konsolosluğa verilecek olan belgelerin resmiyet kazanması için yeminli tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır. Diplomauzmanlık belgesipasaportehliyettranskript gibi resmi amaç için kullanılacak olan belgelerin yeminli ve noter onaylı tercümesinin olması gerekmektedir. Bir belgenin yeminli olması için, notere yeminli tercüman tarafından tercüme edilmesi ve yine aynı tercüman tarafından imzalayarak belgenin tercümesini yapmış olduğunu onaylaması gerekmektedir. Belgeniz böylelikle resmi kurumlarda kullanılmak üzere geçerli hale gelir. Kaşe ve imzasız tercümeler, onaysız olarak sayıldığından, resmi kurumlarda geçersizdir. Yeminli tercüme hizmetini yalnızca tercüme bürolarından alabilirsiniz.

 

Nasıl Fiyat Teklifi Alabilirim?

Tercüme edilecek belgelerinizin tercüme bedelini firmamıza gelmeden de anında öğrenebilirsiniz. Whatsapp yoluyla veya mail olarak belgelerin resmini / taramasını gönderdiğiniz takdirde, en kısa sürede tercümesi gereken belgelerinizin ücreti hakkında tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.

Hangi Tür Belgelere Noter Onaylı Tercüme Gerekir?

Belgeyi teslim edeceğiniz kuruma göre değişmekle beraber, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport, diploma, vekaletname, nüfus kayıt örneği, mahkeme kararları v.b. resmi belgeler tercüme edildikten sonra noter onayı gerektirmektedir.

Belgelerimi Size Nasıl Ulaştırabilirim?

Belgelerinizi elden verebilmenizin yanı sıra, büromuza gelmeden de taratarak mail ile bize ulaştırabilir veya faks olarak da gönderebilirsiniz. Teslim alırken de, eğer tercümeyi dijital olarak kullanacaksanız, mail olarak size geri göndermekteyiz. Şehir dışındaki müşterilerimizin belgelerini hızlı kargo yoluyla istenen adrese göndermekteyiz.

1000 Karakter Nedir / Nasıl Hesaplanır?

Tercüme büroları, tercüme edilecek belgeleri 1000 karakter üzerinden hesaplamaktadır. 1000 karakter yani 1000 harf, yaklaşık olarak 200 kelimeye tekabül etmektedir. Bir word dosyasında karakter hesaplaması yapmak için, üst menüde bulunan gözden geçir bölümünden sözcük sayımına tıklayarak belgenizin kaç karakter olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Pdf ve jpeg dosyalarınızdaki karakter sayısını hesaplamak, 1000 karakter tercüme ücretleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Noter Onay Ücretleri Ne Kadardır?

Noter onay ücreti tarafınıza ait olup, belgenin satır sayısına bağlı olarak değişmektedir. Belgenizin noter tasdik tutarını hesaplatmak isterseniz, bize ulaşın.

Tercümenin Ardından Noter Onay İşlemini Herhangi Bir Noterde Yaptırabilir Miyim?

Noter onayını yalnızca belgelerinizin tercümesini yapmış olan tercüme bürosunun çalışmakta olduğu noterlerde yaptırabilirsiniz. Bunun haricinde hiçbir noter belgelerinizi onaylamayacaktır.

Tercümeyi Bir Yakınım Teslim Alabilir Mi?

Tercümelerinizi sizin için bir başkası da alabilir, bizzat kendinizin alması gibi bir şart yoktur. Eğer tercüme edilmiş belgelerinizi elektronik ortamda kullanacaksanız, mail olarak da size ulaştırmaktayız.

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

Tercüme hizmetinizin bedelini elden teslim edebileceğiniz gibi, firmamıza ait IBAN veya hesap numaralarına da yatırabilirsiniz.