Tercüme Ücretleri Nasıl Hesaplanmaktadır

[:tr]

Tercüme Ücretleri Nasıl Hesaplanmaktadır?

Ülkemizde resmi bir tercüme odası, dolayısıyla da sektörde belli bir standart olmadığından, tercüme ücretleri tercüme bürolarına göre değişiklik göstermektedir. Tercüme büroları, belli bir prensibe göre belirlemiş oldukları ücretleri müşterilerine sunmaktadırlar. Tercüme bürosu, tercüme edilecek belge ücretini 1000 karakter (yaklaşık 180 kelime) üzerinden hesaplamaktadır. 1000 karakter tercüme ücretleri, tercüme bürosuna göre değişiklik gösterir. Resmi nitelikteki belgelerde ücretlendirme normal metinlere göre farklı olmaktadır. Resmi belgeler için yeminli tercüme işlemi uygulanacağından sayfa bazında hesaplama yapılması gerekmektedir. Net tercüme ücreti öğrenmek için en doğru hesaplama, tercümesi gereken metin / evraklar incelenerek yapılmaktadır. 

Bir Sayfalık Tercüme Ücreti Ortalama Ne Kadardır?

Tercüme ücretleri belgenin türüne ve tercüme edileceği dile göre değişkenlik göstermektedir. Hukuki, medikal ve teknik tercümelerde ücretler artmaktadır. Aynı şekilde bir sayfalık tercüme ücreti de sayfadaki karakter sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. Bir sayfadaki karakter sayısı, sayfanın doluluğuna ve yazının puntosuna göre 1000 ile 4000 arasında değişebilmektedir. 1000 karakter genel tercüme ücretlerimiz hakkında detaylı bilgi için, tercüme ücretleri sayfamıza göz atabilirsiniz.[:en]Tercüme Ücretleri Nasıl Hesaplanmaktadır?
Ülkemizde tercüme sektöründe belli bir standart olmadığından, tercüme ücretleri tercüme bürolarına göre değişiklik göstermektedir. Tercüme büroları, belli bir prensibe göre belirlemiş oldukları ücretleri müşterilerine sunmaktadırlar. Tercüme bürosu, tercüme edilecek belge ücretini 1000 karakter (yaklaşık 180 kelime) üzerinden hesaplamaktadır. 1000 karakter tercüme ücretleri, tercüme bürosuna göre değişiklik gösteririr.

Bir Sayfalık Tercüme Ücreti Ortalama Ne Kadardır?
Tercüme ücretleri belgenin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Hukuki, medikal ve teknik tercümelerde ücretler artmaktadır. Aynı şekilde bir sayfalık tercüme ücreti de sayfadaki karakter sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. Bir sayfadaki karakter sayısı, sayfanın doluluğuna ve yazının puntosuna göre 1000 ile 4000 arasında değişebilmektedir. 1000 karakter genel tercüme ücretlerimiz hakkında detaylı bilgi için, http://prosestercume.com/tercume-ucretleri/ sayfamıza göz atabilirsiniz.[:]