Tercüme Hizmetlerimiz | Proses Tercüme

Noter Onaylı Tercüme

Yeminli Tercüme

Ticari Tercüme

Teknik Tercüme

Hukuki Tercüme

Tıbbi Tercüme

Akademik Tercüme

Web Sitesi Tercümesi

Altyazı Tercümesi

Deşifre

Nikah Tercümesi

Ardıl Tercüme

Simültane Tercüme

_________

 

Etiketler: Yeminli Tercüme, İngilizce Tercüme Bürosu, Almanca Tercüme Bürosu, Fransızca Tercüme Bürosu, Arapça Tercüme Bürosu, Rusça Tercüme Bürosu, Hollandaca Tercüme Bürosu, Çince Tercüme Bürosu

Noter Tasdikli Tercüme

Tercümesi en çok talep edilen noter onaylı resmi belgelerin tercümesi titizlikle yapılmalıdır. Nüfus cüzdanı, evlilik belgesi, pasaport, diploma, transkript, ehliyet, vekaletname, sözleşme, mahkeme kararları, adli sicil kaydı gibi önemli belgeleriniz tüm dillerde yeminli tercümanlarımız tarafından çevrilmektedir. Belirtilen süre içerisinde hazırlanarak ve uzman editörlerimizce gerekli kontrolleri yapılarak teslim edilir. Talep edildiği takdirde noter onayı büromuz tarafından takibi yapılmaktadır. (Bu işlem için noter tarafından alınmakta olan makbuzlu ücret dışında hiçbir ücret istenmemektedir.)

Teknik Tercüme

Teknik çeviri yapılırken çevirmenin belli bir donanımı ve alanında uzman olması gerekir. Geniş terminoloji bilgisi gerektiren bir türdür. Her türlü makine, elektrik, elektronik, teçhizat, cihazların kullanım ve onarım kılavuzları, broşürleri gibi teknik içerikli metinleriniz mühendislik alanında akademik eğitim almış, teknik terimlere hakim, donanımlı çevirmenlerimiz tarafından profesyonelce çevrilmektedir.

Hukuki Tercüme

Özel uzmanlık, deneyim ve sorumluluk gerektiren muvafakatname, taahhütname, vekaletname, sözleşmeler, mahkeme kararları, dava dilekçeleri, boşanma belgeleri, tebligat, patent içerikli önemli belgeleriniz alanında uzmanlaşmış, hukuki terimlere hakim çevirmenlerimiz tarafından titizlikle ve gizlilik hakları korunarak tercüme edilmektedir.

Müşterilerimizin gizliliği bizim için oldukça önemlidir. Bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Medikal Tercüme

Prospektüs, broşür, tıbbi makale gibi tıp içerikli metinleriniz gelişen tıbbi teknolojiyi yakından takip eden, bu alanda uzmanlaşmış çevirmenlerimiz tarafından özenle tercüme edilmektedir. Özellikle ağır terminoloji içeren tercümelerinizi tıp eğitimi almış tercümanlarımız çevirmektedir ve talep edildiği taktirde yabancı hekimler tarafından da redakte edilmektedir.

Akademik Tercüme

Akademik çeviri, yüksek lisans ve doktora tezi, akademik makaleler gibi bilgi, tecrübe ve araştırma gerektiren bir çeviri türü olduğundan mutlaka alanında uzman tercümanlar tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Proses Tercüme, başarıya giden bu yolda sizlere her türlü akademik desteği vermektedir. Birçok alanda yüksek lisans ve doktora yapmış uzman akademisyenler tarafından tercümeleriniz hassasiyetle ve kısa sürede yapılmaktadır. Ayrıca şirketimiz değerli akademisyenler ve tez öğrencileri için özel indirim uygulamaktadır.

Website Tercümesi

Günümüzde, tüm sektörlerin vazgeçilmez unsurlarından olan web sitesi, firmanızı tanıtan en önemli araçtır. Farklı dilleri de içeren web siteniz firmanızın saygınlığını artırarak, işletmenizin kapılarını dünyaya açacaktır. Web sitesi tercümesi konusunda uzman personellerimiz, istediğiniz her formatta hazirlanan icerikle ( CD, DVD, Word, Excel…) veya uygulamali olarak WordPress gibi website hazirlama programlari uzerinde calisilarak  titizlikle sizlere hizmet vermektedir.

Transkripsiyon Tercümesi

Konferans, seminer, panel gibi organizasyonlarda CD, DVD veya kasete kaydedilen konuşmaların yazılı belgeye aktarılması hizmetidir. Türkçe bir ses kaydı veya video yazıya aktarılıp, isteğe bağlı olarak yabancı dile de çevrilmektedir. Veya herhangi bir ses kaydı ve video, talep edilen dile çevrilerek istediğiniz formatta sunulur. Bu aşamada belgeleriniz dil bilgisi kurallarına ve noktalamaya dikkat edilerek titizlikle hazırlanır.

Her türlü kişisel bilgilerinizin gizliliği korunarak %100 müşteri memnuniyeti ve güveni sağlamaktayız.

Ardıl Tercüme

Simültane tercümeden farkı, aynı anda değil de konuşmacının konuşmasını bitirmesinin hemen ardından tercümanın devreye girdiği tercüme hizmetidir. Dikkat ve deneyim isteyen bir iştir, tek bir yanlış bile bazı ortamlarda büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Simultane Tercüme

Simültane tercüme, eş zamanlı çeviri olarak da bilinmektedir. Seminerler, konferanslar veya önemli iş toplantılarında konuşulan dilin çevirmen tarafından aynı anda dinleyicilere tercüme edilmesi hizmetidir. Tercüman bu işi bir kabinde gerçekleştirmektedir. Ciddi sorumluluk gerektiren bu türde görev alan tercümanın konuşulanları çok iyi anlayıp karşı tarafa aktarabilmesi gerekmektedir. Ana dili olan veya yurt dışında yaşamış ve ana dili seviyesinde hedef dili konuşabilen, kendini yalnızca bu alana adayarak uzmanlaşmış tercümanlarımız ile şirketimiz, bu hizmeti müşterilerimize en doğru şekilde sunmaktadır.