YÖK Diploma Denklik İşlemleri İçin Tercüme Hizmeti – Diploma Tercümesi

Yurtdışından alınmış lise, lisans, yüksek lisans veya doktora diplomasının ülkemizde geçerli olması için YÖK (Yükseköğretim Kurulu) tarafından yapılan denklik işlemlerinde denklik belgesi tercümesi istendiğinden, diploma, diploma eki ve transkript tercümesi ihtiyacı doğmaktadır. Herhangi bir resmi veya özel kuruma iş veya eğitim amacıyla bir okula başvuruda bulunmanız için, diplomanızı Türkçe diline tercüme ettirerek Yükseköğretim Kurulu’ndan onaylatmanız gerekecektir. Yurtdışı üniversitelerden mezunsanız, diplomanızın Türkiye’de geçerlilik kazanması için noter onaylı tercüme yaptırmanız gerekecektir. Denklik alabilmeniz için 2018 Ocak ayından önce belgelerinizi elden teslim etmeniz gerekiyordu ancak yeni yapılan bir düzenleme ile belgelerinizi artık internete yükleyerek ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

 denklik belgesi tercümesi

 

Denklik alma sürecinde işlemlerin sonuçlanması bazen birkaç ay sürebilmektedir. Maalesef bu süreçte, tercümelerden kaynaklı olarak ders isimlerinde veya herhangi bir bölümde yanlışlık olması durumunda denklik başvurunuzun iptal olma ihtimali de bulunmaktadır. Yükseköğretim Kurulu bu konularda çok hassas olduğundan, transkriptinizin ve diplomanızın en doğru şekilde tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Tekrar aynı süreçler ile uğraşmamanız için tercümenizin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Diploma Denkliği Almak İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Denklik için diploma, diploma eki ve transkript gibi belgelerin yeminli ve ardından noter tasdikli tercümeleri istenmektedir. Ayrıca, tezli yüksek lisans mezunları için tez özetinin (abstract) de yeminli tercümesi gerekecektir.

Denklik Belgesi Tercümesi

Tüm dillerde denklik işlemleri tercümeleri için Proses Tercüme en hızlı ve kaliteli hizmeti sağlamaktadır. Ankara dışında ikamet ediyorsanız ücretsiz kargo ile tercüme edilmiş ve noter tasdiki yapılmış belgelerinizi hazır halde elinize ulaştırmaktadır. Ankara içine ise ücretsiz kurye hizmetimiz bulunmaktadır. Birçok mezunun yurt içi ve yurt dışı denklik işlemlerinde tercih ettiği firma olarak referanslarımızla daha da büyüyoruz. Tercüme ve noter tasdik süreçlerinde her türlü desteği memnuniyetle sunmaktayız. Kaliteden ödün vermeyen firmamızdan denklik tercümesi hizmeti hakkında bilgi almak için, +90 850 380 10 40 Whatsapp numaramızdan belgelerinizin fotoğrafını bize gönderebilir veya belgelerinizi e-posta yoluyla taratarak tarafımıza ulaştırıp, ofisimize uğramadan dahi işlemleri başlatabilirsiniz. İletişim bilgilerimize, https://prosestercume.com/iletisim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.